Bourns Inc. MU3261-152Y
MU3261-152Y picture photo
Mfg. Part Number
MU3261-152Y
Brief Description
BEAD FERRITE 1500 OHM 300MA 3216
Datasheet Download
MU3261-152Y.pdf
Availability of MU3261-152Y
QUANTITY
MU3261-152Y Order Process
Ship out your order
Specifications of MU3261-152Y
Internal Part NumberEIS-MU3261-152Y
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency1.5 kOhm @ 100MHz
Current Rating300mA
DC Resistance (DCR)700 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.051" (1.30mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MU3261-152Y
Related LinksMU326, MU3261-152Y Datasheet, Bourns Inc. Distributor
MU3261-152Y Details Description
Related parts for MU3261-152Y
TERM BLOCK PLUG 6POS 90DEG 7.5MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 232X80MM 48VDC TERM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 91PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT SKT datasheet.pdf