IXYS Corporation MUBW30-12A6K
MUBW30-12A6K picture photo
Mfg. Part Number
MUBW30-12A6K
Manufacturer
Product Category
IGBTs - Modules
Brief Description
MODULE IGBT CBI E1
Datasheet Download
MUBW30-12A6K.pdf
Availability of MUBW30-12A6K
QUANTITY
MUBW30-12A6K Order Process
Ship out your order
Specifications of MUBW30-12A6K
Internal Part NumberEIS-MUBW30-12A6K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyIGBTs - Modules
Series-
IGBT TypeNPT
ConfigurationThree Phase Inverter with Brake
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)1200V
Current - Collector (Ic) (Max)30A
Power - Max130W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic3.8V @ 15V, 30A
Current - Collector Cutoff (Max)1mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce1nF @ 25V
InputThree Phase Bridge Rectifier
NTC ThermistorYes
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseE1
Supplier Device PackageE1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MUBW30-12A6K
Related LinksMUBW30, MUBW30-12A6K Datasheet, IXYS Corporation Distributor
MUBW30-12A6K Details Description
Related parts for MUBW30-12A6K
IC SDRAM 128MBIT 133MHZ 60FBGA datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 0.2A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 1.8KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC datasheet.pdf
CONN TERM SH 32-28AWG MINI REEL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 8PWR 12SGL 3.18MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf