TE Connectivity Raychem Cable Protection MV-127111-10-8A
MV-127111-10-8A picture photo
Mfg. Part Number
MV-127111-10-8A
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL ID PRODUCT
Datasheet Download
MV-127111-10-8A.pdf
Availability of MV-127111-10-8A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MV-127111-10-8A Order Process
Ship out your order
Specifications of MV-127111-10-8A
Internal Part NumberEIS-MV-127111-10-8A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesMV
Packaging10000 per Roll
TypeLabel
Label TypeDie-Cut
Label Size0.50" x 0.437" (12.7mm x 11.1mm)
MaterialMetallized Polyester
ColorSilver
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MV-127111-10-8A
MV-127111-10-8A Details Description
Related parts for MV-127111-10-8A
RELAY TELECOM 4PDT 1A 9V datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC XLATOR 9B LTCH ECL-TTL 28PLCC datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
RES 59.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
ADC 8BIT 4CH 200KSPS 10-MSOP datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE SET SCREW 1POS datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
POT 1.5 OHM 1000W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
REPAIR TOOL, Z-PACK datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf