TE Connectivity Raychem Cable Protection MV-762127-1-8A
MV-762127-1-8A picture photo
Mfg. Part Number
MV-762127-1-8A
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL ID PRODUCT
Datasheet Download
MV-762127-1-8A.pdf
Availability of MV-762127-1-8A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MV-762127-1-8A Order Process
Ship out your order
Specifications of MV-762127-1-8A
Internal Part NumberEIS-MV-762127-1-8A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesMV
Packaging1000 per Roll
TypeLabel
Label TypeDie-Cut
Label Size3.00" x 5.00" (76.2mm x 127.0mm)
MaterialMetallized Polyester
ColorSilver
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MV-762127-1-8A
Related LinksMV-7621, MV-762127-1-8A Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
MV-762127-1-8A Details Description
Related parts for MV-762127-1-8A
FIXED IND 22UH 140MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 100K OHM 14SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 20HTSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 259VC SMB datasheet.pdf
FUSE CLIP BLADE 125V 15A PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 16 IN 10 OUT 24V datasheet.pdf