United Chemi-Con MVA10VE332ML17TR
MVA10VE332ML17TR picture photo
Mfg. Part Number
MVA10VE332ML17TR
Brief Description
CAP ALUM 3300UF 20% 10V SMD
Datasheet Download
MVA10VE332ML17TR.pdf
Availability of MVA10VE332ML17TR
QUANTITY
MVA10VE332ML17TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MVA10VE332ML17TR
Internal Part NumberEIS-MVA10VE332ML17TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
SeriesMVA
PackagingTray
Capacitance3300µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)191 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.3A
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)0.650" (16.50mm)
Surface Mount Land Size0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MVA10VE332ML17TR
Related LinksMVA10VE3, MVA10VE332ML17TR Datasheet, United Chemi-Con Distributor
MVA10VE332ML17TR Details Description
Related parts for MVA10VE332ML17TR
IC EEPROM 1MBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG 22POS INLINE SKT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.2A 138 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 4.5PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
RES SMD 24.3 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 75PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
1000UF 450V 65X105MM 105C 5000H datasheet.pdf