Macronix MX25U12835FMI-10G
MX25U12835FMI-10G picture photo
Mfg. Part Number
MX25U12835FMI-10G
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 128MBIT 104MHZ 16SOP
Datasheet Download
MX25U12835FMI-10G.pdf
Availability of MX25U12835FMI-10G
QUANTITY
MX25U12835FMI-10G Order Process
Ship out your order
Specifications of MX25U12835FMI-10G
Internal Part NumberEIS-MX25U12835FMI-10G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesMX25U12835F Migrating from N25Q128A
Standard Package44
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesMX25xxx35/36 - MXSMIO™
PackagingTube
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size128M (16M x 8)
Speed104MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.65 V ~ 2 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package16-SOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX25U12835FMI-10G
Related LinksMX25U128, MX25U12835FMI-10G Datasheet, Macronix Distributor
MX25U12835FMI-10G Details Description
Related parts for MX25U12835FMI-10G
RES SMD 7.15K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
SENSOR TOUCH MOD 1 INPUT 5MS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.25A SYNC 10DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf