Cree Inc. MX3SWT-A1-R250-000BB3
MX3SWT-A1-R250-000BB3 picture photo
Mfg. Part Number
MX3SWT-A1-R250-000BB3
Brief Description
LED XLAMP WHITE 2SMD
Datasheet Download
MX3SWT-A1-R250-000BB3.pdf
Availability of MX3SWT-A1-R250-000BB3
QUANTITY
MX3SWT-A1-R250-000BB3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MX3SWT-A1-R250-000BB3
Internal Part NumberEIS-MX3SWT-A1-R250-000BB3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Color-
CCT (K)-
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test97 lm (94 lm ~ 100 lm)
Current - Test115mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)10.7V
Lumens/Watt @ Current - Test79 lm/W
CRI (Color Rendering Index)-
Current - Max175mA
Thermal Resistance of Package11°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX3SWT-A1-R250-000BB3
Related LinksMX3SWT-A1-, MX3SWT-A1-R250-000BB3 Datasheet, Cree Inc. Distributor
MX3SWT-A1-R250-000BB3 Details Description
Related parts for MX3SWT-A1-R250-000BB3
IC REG LDO 1V 0.15A 6DFN datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 4POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 350mA (Switch) Backlight 5-SOT datasheet.pdf
3M 5558 2MM SQUARES 100/PACK datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 250UF 5% 330VAC SCREW datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 47 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf