Cree Inc. MX6AWT-A1-R250-000DA2
MX6AWT-A1-R250-000DA2 picture photo
Mfg. Part Number
MX6AWT-A1-R250-000DA2
Brief Description
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD
Datasheet Download
MX6AWT-A1-R250-000DA2.pdf
Availability of MX6AWT-A1-R250-000DA2
QUANTITY
MX6AWT-A1-R250-000DA2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MX6AWT-A1-R250-000DA2
Internal Part NumberEIS-MX6AWT-A1-R250-000DA2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4750K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test111 lm (107 lm ~ 114 lm)
Current - Test300mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.3V
Lumens/Watt @ Current - Test112 lm/W
CRI (Color Rendering Index)75 (Typ)
Current - Max1A
Thermal Resistance of Package5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX6AWT-A1-R250-000DA2
Related LinksMX6AWT-A1-, MX6AWT-A1-R250-000DA2 Datasheet, Cree Inc. Distributor
MX6AWT-A1-R250-000DA2 Details Description
Related parts for MX6AWT-A1-R250-000DA2
IC CURR MODE PWM CONTROLLR 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MINI MI II REC HSG ASSY 14CKT datasheet.pdf
LSF-SMT 7.50/06/180 1.5 BK datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEAVY DUTY PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP CER 750PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS SKT datasheet.pdf