Cree Inc. MX6AWT-H1-R250-0009A9
MX6AWT-H1-R250-0009A9 picture photo
Mfg. Part Number
MX6AWT-H1-R250-0009A9
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
Datasheet Download
MX6AWT-H1-R250-0009A9.pdf
Availability of MX6AWT-H1-R250-0009A9
QUANTITY
MX6AWT-H1-R250-0009A9 Order Process
Ship out your order
Specifications of MX6AWT-H1-R250-0009A9
Internal Part NumberEIS-MX6AWT-H1-R250-0009A9
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2850K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test84 lm (81 lm ~ 87 lm)
Current - Test300mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.3V
Lumens/Watt @ Current - Test85 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max1A
Thermal Resistance of Package5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX6AWT-H1-R250-0009A9
Related LinksMX6AWT-H1-, MX6AWT-H1-R250-0009A9 Datasheet, Cree Inc. Distributor
MX6AWT-H1-R250-0009A9 Details Description
Related parts for MX6AWT-H1-R250-0009A9
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.25A 125VAC 72VDC datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS SNGL .100 STR datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 112MA 40 OHM TH datasheet.pdf