CTS Electronic Components MXO45HST-2C-5M0688
MXO45HST-2C-5M0688 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HST-2C-5M0688
Brief Description
OSC XO 5.0688MHZ HCMOS TTL PIN
Datasheet Download
MXO45HST-2C-5M0688.pdf
Availability of MXO45HST-2C-5M0688
QUANTITY
MXO45HST-2C-5M0688 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HST-2C-5M0688
Internal Part NumberEIS-MXO45HST-2C-5M0688
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
TypeXO (Standard)
Frequency5.0688MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)26mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HST-2C-5M0688
Related LinksMXO45HST-, MXO45HST-2C-5M0688 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HST-2C-5M0688 Details Description
Related parts for MXO45HST-2C-5M0688
POT 50K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONN RCPT CORD 4POS MALE MINI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TOOL SEATING ACTION 60POS AL datasheet.pdf
KNOB POINTER THERMOSET 1/4" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 845 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ACCESSORY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100" datasheet.pdf