CTS Electronic Components MXO45HST-5C-32M0000
MXO45HST-5C-32M0000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HST-5C-32M0000
Brief Description
OSC XO 32.000MHZ HCMOS TTL PCPIN
Datasheet Download
MXO45HST-5C-32M0000.pdf
Availability of MXO45HST-5C-32M0000
QUANTITY
MXO45HST-5C-32M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HST-5C-32M0000
Internal Part NumberEIS-MXO45HST-5C-32M0000
FamilyOscillators
SeriesMXO45HXT
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency32MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HST-5C-32M0000
Related LinksMXO45HST-, MXO45HST-5C-32M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HST-5C-32M0000 Details Description
Related parts for MXO45HST-5C-32M0000
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
IC CLOCK SYNTHESIZR 4MA TSOT-6 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 12V 15A 8-SOIC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG GREEN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 17 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf