CTS Electronic Components MXO45T-2C-25M1750
MXO45T-2C-25M1750 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45T-2C-25M1750
Brief Description
OSC XO 25.175MHZ HCMOS TTL PIN
Datasheet Download
MXO45T-2C-25M1750.pdf
Availability of MXO45T-2C-25M1750
QUANTITY
MXO45T-2C-25M1750 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45T-2C-25M1750
Internal Part NumberEIS-MXO45T-2C-25M1750
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
TypeXO (Standard)
Frequency25.175MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height0.240" (6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45T-2C-25M1750
Related LinksMXO45T-2, MXO45T-2C-25M1750 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45T-2C-25M1750 Details Description
Related parts for MXO45T-2C-25M1750
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC 8051 MCU 32K FLASH 64TQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 100A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 0.035 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.15V 0.2A 5DSBGA datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
OSC MEMS 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 274K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
HD 38999 88C 88#23 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf