TDK Corporation MZA2010B241C
MZA2010B241C picture photo
Mfg. Part Number
MZA2010B241C
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
BEAD FERRITE ARRAY 240 OHM 2010
Datasheet Download
MZA2010B241C.pdf
Availability of MZA2010B241C
QUANTITY
MZA2010B241C Order Process
Ship out your order
Specifications of MZA2010B241C
Internal Part NumberEIS-MZA2010B241C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMZA
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency240 Ohm @ 100MHz
Current Rating100mA
DC Resistance (DCR)450 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - 4 Line Array
Package / Case0804 (2010 Metric), Array, 8 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.024" (0.60mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MZA2010B241C
Related LinksMZA201, MZA2010B241C Datasheet, TDK Corporation Distributor
MZA2010B241C Details Description
Related parts for MZA2010B241C
CAP TANT 100UF 20V 10% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1=1500FT datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.630" (16.00mm) datasheet.pdf