Micron Technology N25Q064A13EF8H0E
N25Q064A13EF8H0E picture photo
Mfg. Part Number
N25Q064A13EF8H0E
Brief Description
IC FLASH 64MBIT 108MHZ VDFPN
Datasheet Download
N25Q064A13EF8H0E.pdf
Availability of N25Q064A13EF8H0E
QUANTITY
N25Q064A13EF8H0E Order Process
Ship out your order
Specifications of N25Q064A13EF8H0E
Internal Part NumberEIS-N25Q064A13EF8H0E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package320
Series-
PackagingTray
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size64M (16Mx4)
Speed108MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-VDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-VDFPN (MLP8) (8x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N25Q064A13EF8H0E
Related LinksN25Q064A, N25Q064A13EF8H0E Datasheet, Micron Technology Distributor
N25Q064A13EF8H0E Details Description
Related parts for N25Q064A13EF8H0E
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL 4MM IR LENS 2.5" datasheet.pdf
LAMP T-2 TELEPHONE SLIDE 24V datasheet.pdf
RES 682 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
60709A109 WIRE STOP datasheet.pdf
IC MONITOR BATT STACK 48SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 755MA 350 MOHM SMD datasheet.pdf