Micron Technology N25Q128A11EF740F TR
N25Q128A11EF740F TR picture photo
Mfg. Part Number
N25Q128A11EF740F TR
Brief Description
IC FLASH 128MBIT 108MHZ QFN
Datasheet Download
N25Q128A11EF740F TR.pdf
Availability of N25Q128A11EF740F TR
QUANTITY
N25Q128A11EF740F TR Order Process
Ship out your order
Specifications of N25Q128A11EF740F TR
Internal Part NumberEIS-N25Q128A11EF740F TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
MX25U12835F Migrating from N25Q128A
Standard Package4,000
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size128M (32Mx4)
Speed108MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.7 V ~ 2 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-VDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-VDFPN (6x5) (MLP8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N25Q128A11EF740F TR
Related LinksN25Q128A1, N25Q128A11EF740F TR Datasheet, Micron Technology Distributor
N25Q128A11EF740F TR Details Description
Related parts for N25Q128A11EF740F TR
CONN HEADER .100 SINGL STR 4POS datasheet.pdf
CONN SOCKET 168POS DIMM R/A GOLD datasheet.pdf
12 CIR MTA 156 EDG/CON F/T LF datasheet.pdf
PRESS TOOL KIT FOR 5320 C datasheet.pdf
CONN FFC TOP 25POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V X2-DFN1212 datasheet.pdf
DSUB 37 M SOD TIN G ZINC datasheet.pdf
10UF 100V 5X11 datasheet.pdf