Micron Technology N25Q256A13EF8A0F TR
N25Q256A13EF8A0F TR picture photo
Mfg. Part Number
N25Q256A13EF8A0F TR
Brief Description
IC FLASH 256MBIT 108MHZ SOIC
Datasheet Download
N25Q256A13EF8A0F TR.pdf
Availability of N25Q256A13EF8A0F TR
QUANTITY
N25Q256A13EF8A0F TR Order Process
Ship out your order
Specifications of N25Q256A13EF8A0F TR
Internal Part NumberEIS-N25Q256A13EF8A0F TR
Standard Package4,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size256M (64Mx4)
Speed108MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case8-VDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-VDFPN (MLP8) (8x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N25Q256A13EF8A0F TR
Related LinksN25Q256A1, N25Q256A13EF8A0F TR Datasheet, Micron Technology Distributor
N25Q256A13EF8A0F TR Details Description
Related parts for N25Q256A13EF8A0F TR
OPTOISOLATOR 5KV DARL 4DIP datasheet.pdf
CONN PLUG ADAPTOR 16POS GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 16BIT PAR/SRL 2.5M 48LQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 5.6K OHM 14DIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 12V datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
350 TB SPR CLA 90D THR datasheet.pdf
D-SUB FILTER 25POS IP67 datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf