3M N7E50-Q516RA-50-WF
N7E50-Q516RA-50-WF picture photo
Mfg. Part Number
N7E50-Q516RA-50-WF
Datasheet Download
N7E50-Q516RA-50-WF.pdf
Availability of N7E50-Q516RA-50-WF
QUANTITY
N7E50-Q516RA-50-WF Order Process
Ship out your order
Specifications of N7E50-Q516RA-50-WF
Internal Part NumberEIS-N7E50-Q516RA-50-WF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileCF Card Header
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Card TypeCompactFlash® - Type I, II
FeaturesBoard Guide, Card Guide
Height Above Board0.341" (8.65mm)
Mounting FeatureNormal, Standard - Top
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N7E50-Q516RA-50-WF
Related LinksN7E50-Q51, N7E50-Q516RA-50-WF Datasheet, 3M Distributor
N7E50-Q516RA-50-WF Details Description
Related parts for N7E50-Q516RA-50-WF
CONN BNC JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
RES SMD 0.3 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
MOTOR BRUSHED DC GEAR 17W 24V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES 113 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG WITE 100' datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 25V SMD datasheet.pdf