FFF NB07A08500J0G
NB07A08500J0G picture photo
Mfg. Part Number
NB07A08500J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
750 TB SPRING PLUG
Datasheet Download
NB07A08500J0G.pdf
Availability of NB07A08500J0G
QUANTITY
NB07A08500J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of NB07A08500J0G
Internal Part NumberEIS-NB07A08500J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,016
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NB07A08500J0G
Related LinksNB07A0, NB07A08500J0G Datasheet, FFF Distributor
NB07A08500J0G Details Description
Related parts for NB07A08500J0G
CONN PLUG 15POS .093 PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONN MALE 3POS INLINE MNT R/A datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
CAP MICA 200PF 1% 1KV 2220 datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 2% 50VDC 1913 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
ROUND SPACER M4 NYLON 11/16" datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 68UH SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf