Honeywell Sensing and Productivity Solutions NBPLPNN100MGUNV
NBPLPNN100MGUNV picture photo
Mfg. Part Number
NBPLPNN100MGUNV
Brief Description
BRD MNT PRESSURE SENSORS
Datasheet Download
NBPLPNN100MGUNV.pdf
Availability of NBPLPNN100MGUNV
QUANTITY
NBPLPNN100MGUNV Order Process
Ship out your order
Specifications of NBPLPNN100MGUNV
Internal Part NumberEIS-NBPLPNN100MGUNV
Pressure TypeVented Gauge
Operating Pressure1.45 PSI (10 kPa)
Output TypeWheatstone Bridge
Output0 mV ~ 47 mV (5)
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply1.8 V ~ 12 V
Port Size-
Port StyleNo Port
Features-
Termination StyleSurface Mount
Maximum Pressure12.33 PSI (85 kPa)
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case6-SMD, No Lead, Top Port
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NBPLPNN100MGUNV
NBPLPNN100MGUNV Details Description
Related parts for NBPLPNN100MGUNV
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 28POS 1MM 6" datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-5 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 70A SOT-227B datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 11A SOP8 2-6J1B datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 5.9A 13.1 MOHM datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 23POS TIN datasheet.pdf
CAP FILM 390 NF 10% 1400VDC RAD datasheet.pdf