ON Semiconductor NCP302HSN30T1
NCP302HSN30T1 picture photo
Mfg. Part Number
NCP302HSN30T1
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECT CMOS 3.0V 5TSOP
Datasheet Download
NCP302HSN30T1.pdf
Availability of NCP302HSN30T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NCP302HSN30T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP302HSN30T1
Internal Part NumberEIS-NCP302HSN30T1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 03/Jan/2008
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold3V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package5-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP302HSN30T1
Related LinksNCP302, NCP302HSN30T1 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP302HSN30T1 Details Description
Related parts for NCP302HSN30T1
RES 25 OHM 20W 5% WW RAD datasheet.pdf
IC DRIVER HALF-BRIDGE 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" 0.50MM 31POS datasheet.pdf
IC VOLT REG MULTIPHASE 60QFN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TRANS RF NPN 30V 550MHZ USM datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf