ON Semiconductor NCP302LSN45T1G
NCP302LSN45T1G picture photo
Mfg. Part Number
NCP302LSN45T1G
Brief Description
IC VOLT DETECT CMOS 4.5V 5TSOP
Datasheet Download
NCP302LSN45T1G.pdf
Availability of NCP302LSN45T1G
QUANTITY
NCP302LSN45T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP302LSN45T1G
Internal Part NumberEIS-NCP302LSN45T1G
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold4.5V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package5-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP302LSN45T1G
Related LinksNCP302L, NCP302LSN45T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP302LSN45T1G Details Description
Related parts for NCP302LSN45T1G
CONN HEADER 48POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
IC LINE DRIVR LOWPWR QUAD 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 1.295A 75 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 21POS SNGL GOLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 30A SYNC 144BGA datasheet.pdf
GDT 350V 20KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
CAP CER 13PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.75A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R 1808 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 166.62875MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HDR 68POS 1.27MM datasheet.pdf