ON Semiconductor NCP303LSN47T1G
NCP303LSN47T1G picture photo
Mfg. Part Number
NCP303LSN47T1G
Brief Description
IC VOLT DETECT OD 4.7V 5TSOP
Datasheet Download
NCP303LSN47T1G.pdf
Availability of NCP303LSN47T1G
QUANTITY
NCP303LSN47T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP303LSN47T1G
Internal Part NumberEIS-NCP303LSN47T1G
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold4.7V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package5-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP303LSN47T1G
Related LinksNCP303L, NCP303LSN47T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP303LSN47T1G Details Description
Related parts for NCP303LSN47T1G
AC/DC CONVERTER 15V 30W datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.8A DPAK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8SO datasheet.pdf
PET 1 3/4" BLACK 200' datasheet.pdf
OSC MEMS 68.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 221 OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE RA SKT datasheet.pdf
CONN HDR 54POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
IE-MINIFIBERLINX-II, TP-TX/FX-CW datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf
LED COB WHT datasheet.pdf
47UF 200V 13X31.5 85C AXI datasheet.pdf