ON Semiconductor NCP304HSQ47T1G
NCP304HSQ47T1G picture photo
Mfg. Part Number
NCP304HSQ47T1G
Brief Description
IC VOLT DETECT CMOS 4.7V SC-82AB
Datasheet Download
NCP304HSQ47T1G.pdf
Availability of NCP304HSQ47T1G
QUANTITY
NCP304HSQ47T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP304HSQ47T1G
Internal Part NumberEIS-NCP304HSQ47T1G
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout-
Voltage - Threshold4.7V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-82AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP304HSQ47T1G
Related LinksNCP304H, NCP304HSQ47T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP304HSQ47T1G Details Description
Related parts for NCP304HSQ47T1G
CAP CER 10PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 6.7A D-PAK datasheet.pdf
RES .20 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY DPDT 120VAC 11 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf
LED ACCY NVIS CAP GREEN datasheet.pdf
MINITEK SHRD STACKING HDR datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 138K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
1000UF 200V 30X40MM 85C 5000H datasheet.pdf