ON Semiconductor NCP304LSQ45T1
NCP304LSQ45T1 picture photo
Mfg. Part Number
NCP304LSQ45T1
Brief Description
IC VOLT DETECT CMOS 4.5V SC-82AB
Datasheet Download
NCP304LSQ45T1.pdf
Availability of NCP304LSQ45T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NCP304LSQ45T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP304LSQ45T1
Internal Part NumberEIS-NCP304LSQ45T1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 03/Jan/2008
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold4.5V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-82AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP304LSQ45T1
Related LinksNCP304, NCP304LSQ45T1 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP304LSQ45T1 Details Description
Related parts for NCP304LSQ45T1
IC IRDA STD CONTROLLER 20SSOP datasheet.pdf
IC SWIT PWM GREEN OVP UVLO 8SOP datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS .1" T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
IDT OPT D MALE 22AWG 15SAU 23CKT datasheet.pdf
DIN-POWER INSERT FOR LED datasheet.pdf
CAP TANT 170UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
FIBER OPTIC RECEIVER datasheet.pdf
CAP CER 24PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf