ON Semiconductor NCP305LSQ28T1
NCP305LSQ28T1 picture photo
Mfg. Part Number
NCP305LSQ28T1
Brief Description
IC VOLT DETECT OD 2.8V SC-82AB
Datasheet Download
NCP305LSQ28T1.pdf
Availability of NCP305LSQ28T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NCP305LSQ28T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP305LSQ28T1
Internal Part NumberEIS-NCP305LSQ28T1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 03/Jan/2008
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2.8V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-82AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP305LSQ28T1
Related LinksNCP305, NCP305LSQ28T1 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP305LSQ28T1 Details Description
Related parts for NCP305LSQ28T1
IC REG LDO 5V 3A TO220-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
RES 348 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CYCLOPS WIRE STRIPPER datasheet.pdf
BIT TORX T25 1.93" 10/PK datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 370MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf