ON Semiconductor NCP663SQ33T1G
NCP663SQ33T1G picture photo
Mfg. Part Number
NCP663SQ33T1G
Brief Description
IC REG LDO 3.3V 0.1A SC82AB
Datasheet Download
NCP663SQ33T1G.pdf
Availability of NCP663SQ33T1G
QUANTITY
NCP663SQ33T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP663SQ33T1G
Internal Part NumberEIS-NCP663SQ33T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.3V
Current - Output100mA
Voltage - Dropout (Typical)0.23V @ 100mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-82AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP663SQ33T1G
Related LinksNCP663, NCP663SQ33T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP663SQ33T1G Details Description
Related parts for NCP663SQ33T1G
DIODE SCHOTTKY 60V 2A SMB datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.25A SOT89-3 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 800MA 557 MOHM datasheet.pdf
1/2" CIRCLES - 5/PK datasheet.pdf
SURGE PROTECTOR 10KA 120V PARL datasheet.pdf
METRAL HDR 4RX1M SIG datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
FLEX POLY MOLDED PART datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf