Yageo NCR-25KR-52-22R
NCR-25KR-52-22R picture photo
Mfg. Part Number
NCR-25KR-52-22R
Brief Description
RES 22 OHM 1/4W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR-25KR-52-22R.pdf
Availability of NCR-25KR-52-22R
QUANTITY
NCR-25KR-52-22R Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR-25KR-52-22R
Internal Part NumberEIS-NCR-25KR-52-22R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±10%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR-25KR-52-22R
Related LinksNCR-25K, NCR-25KR-52-22R Datasheet, Yageo Distributor
NCR-25KR-52-22R Details Description
Related parts for NCR-25KR-52-22R
FIXED IND 220UH 130MA 5 OHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER A POL DUAL datasheet.pdf
Crystal 14.7456MHz 30ppm Series 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
SURFACE BELT 3X30" A VFN datasheet.pdf
TERMINATION BLADE - 8 CKT datasheet.pdf
BVF7.62HP/5/180MF3 BCF/8R BK datasheet.pdf
RES SMD 49.9KOHM 0.02% 3/4W 2512 datasheet.pdf
762 TB PLG SOC OPEN R/A datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf
500 mA Differential Driver and Dual Low Noise VF Amplifiers IC datasheet.pdf