Yageo NCR100KR-73-270R
NCR100KR-73-270R picture photo
Mfg. Part Number
NCR100KR-73-270R
Brief Description
RES 270 OHM 1W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR100KR-73-270R.pdf
Availability of NCR100KR-73-270R
QUANTITY
NCR100KR-73-270R Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR100KR-73-270R
Internal Part NumberEIS-NCR100KR-73-270R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±10%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR100KR-73-270R
Related LinksNCR100KR, NCR100KR-73-270R Datasheet, Yageo Distributor
NCR100KR-73-270R Details Description
Related parts for NCR100KR-73-270R
AMPLI,SKT CONT, SZ 22 datasheet.pdf
RES 309 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 620BGA datasheet.pdf
SW LIMT SPDT 10A ADJ ROL LEVR datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FERRITE CORE EP 2.9UH T65 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf