Yageo NCR100KR-73-330R
NCR100KR-73-330R picture photo
Mfg. Part Number
NCR100KR-73-330R
Brief Description
RES 330 OHM 1W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR100KR-73-330R.pdf
Availability of NCR100KR-73-330R
QUANTITY
NCR100KR-73-330R Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR100KR-73-330R
Internal Part NumberEIS-NCR100KR-73-330R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±10%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR100KR-73-330R
Related LinksNCR100KR, NCR100KR-73-330R Datasheet, Yageo Distributor
NCR100KR-73-330R Details Description
Related parts for NCR100KR-73-330R
FIXED IND 8.2UH 225MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN IBUTTON CARD PUSH-PULL SMD datasheet.pdf
IC DAC 16BIT 3V SERIAL 10-UMAX datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG GP ALGAAS CC 0.56" datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
DETECT HEATER ELEMENT 85-264V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 0.225W 2208 datasheet.pdf