Yageo NCR1WSKR-52-330R
NCR1WSKR-52-330R picture photo
Mfg. Part Number
NCR1WSKR-52-330R
Brief Description
RES 330 OHM 1W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR1WSKR-52-330R.pdf
Availability of NCR1WSKR-52-330R
QUANTITY
NCR1WSKR-52-330R Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR1WSKR-52-330R
Internal Part NumberEIS-NCR1WSKR-52-330R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±10%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR1WSKR-52-330R
Related LinksNCR1WSKR, NCR1WSKR-52-330R Datasheet, Yageo Distributor
NCR1WSKR-52-330R Details Description
Related parts for NCR1WSKR-52-330R
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 91PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE MALE 24POS .100 T/H AU datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL MOD 2200V 1000A datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 23A POWER56 datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK F 75 OHM datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf