Yageo NCR1WSKR-52-3K9
NCR1WSKR-52-3K9 picture photo
Mfg. Part Number
NCR1WSKR-52-3K9
Brief Description
RES 3.9K OHM 1W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR1WSKR-52-3K9.pdf
Availability of NCR1WSKR-52-3K9
QUANTITY
NCR1WSKR-52-3K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR1WSKR-52-3K9
Internal Part NumberEIS-NCR1WSKR-52-3K9
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±10%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR1WSKR-52-3K9
Related LinksNCR1WSK, NCR1WSKR-52-3K9 Datasheet, Yageo Distributor
NCR1WSKR-52-3K9 Details Description
Related parts for NCR1WSKR-52-3K9
IC MPU 8-BIT 5V 24MHZ EXT 40-DIP datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OTP OCP HV 8SMD datasheet.pdf
MULTI-PAIR 80COND 28AWG 200' datasheet.pdf
IC REG LDO 2.1V 35MA SOT89-3 datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 1M CONN MOD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 6A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V HCSL 25PPM 5X7MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
INSERTION MACHINE P350 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 50V CHA MNT datasheet.pdf