Yageo NCR1WSKR-52-91R
NCR1WSKR-52-91R picture photo
Mfg. Part Number
NCR1WSKR-52-91R
Brief Description
RES 91 OHM 1W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR1WSKR-52-91R.pdf
Availability of NCR1WSKR-52-91R
QUANTITY
NCR1WSKR-52-91R Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR1WSKR-52-91R
Internal Part NumberEIS-NCR1WSKR-52-91R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±10%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR1WSKR-52-91R
Related LinksNCR1WSK, NCR1WSKR-52-91R Datasheet, Yageo Distributor
NCR1WSKR-52-91R Details Description
Related parts for NCR1WSKR-52-91R
CONN RECEPT RT ANG 10POS 2MM TIN datasheet.pdf
ENDPLATE 1.5MM MAK2.5 PA BG datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 6.49M OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 20NS 256LFBGA datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 4.2NS 132BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN HDR 37POS 0.100 T/H datasheet.pdf