Yageo NCR200KR-73-22R
NCR200KR-73-22R picture photo
Mfg. Part Number
NCR200KR-73-22R
Brief Description
RES 22 OHM 2W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR200KR-73-22R.pdf
Availability of NCR200KR-73-22R
QUANTITY
NCR200KR-73-22R Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR200KR-73-22R
Internal Part NumberEIS-NCR200KR-73-22R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±10%
Power (Watts)2W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR200KR-73-22R
Related LinksNCR200K, NCR200KR-73-22R Datasheet, Yageo Distributor
NCR200KR-73-22R Details Description
Related parts for NCR200KR-73-22R
RES SMD 237 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 30mA Backlight 28-TQFN (4x4) datasheet.pdf