Yageo NCR2WSKR-73-39R
NCR2WSKR-73-39R picture photo
Mfg. Part Number
NCR2WSKR-73-39R
Brief Description
RES 39 OHM 2W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR2WSKR-73-39R.pdf
Availability of NCR2WSKR-73-39R
QUANTITY
NCR2WSKR-73-39R Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR2WSKR-73-39R
Internal Part NumberEIS-NCR2WSKR-73-39R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±10%
Power (Watts)2W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR2WSKR-73-39R
Related LinksNCR2WSK, NCR2WSKR-73-39R Datasheet, Yageo Distributor
NCR2WSKR-73-39R Details Description
Related parts for NCR2WSKR-73-39R
FUSE CERM 8A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 111MA 3.6 OHM TH datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER 35POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IC BATT MGMT CTRLR 48TQFN datasheet.pdf
EVAL BOARD PI7C9X7958A datasheet.pdf
CONN RECEPT 18POS datasheet.pdf