Yageo NCR2WSKR-73-3K9
NCR2WSKR-73-3K9 picture photo
Mfg. Part Number
NCR2WSKR-73-3K9
Brief Description
RES 3.9K OHM 2W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR2WSKR-73-3K9.pdf
Availability of NCR2WSKR-73-3K9
QUANTITY
NCR2WSKR-73-3K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR2WSKR-73-3K9
Internal Part NumberEIS-NCR2WSKR-73-3K9
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±10%
Power (Watts)2W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR2WSKR-73-3K9
Related LinksNCR2WSK, NCR2WSKR-73-3K9 Datasheet, Yageo Distributor
NCR2WSKR-73-3K9 Details Description
Related parts for NCR2WSKR-73-3K9
SWITCH LEVER SPDT 16A QC TERM datasheet.pdf
HEADER 16POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 7POS 5A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V U2J RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
TX-D RELAY2 FORM C 1.5V datasheet.pdf
BCM BUS CONVERTER 9.60V 240W datasheet.pdf