Yageo NCR2WSKR-73-750R
NCR2WSKR-73-750R picture photo
Mfg. Part Number
NCR2WSKR-73-750R
Brief Description
RES 750 OHM 2W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR2WSKR-73-750R.pdf
Availability of NCR2WSKR-73-750R
QUANTITY
NCR2WSKR-73-750R Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR2WSKR-73-750R
Internal Part NumberEIS-NCR2WSKR-73-750R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±10%
Power (Watts)2W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR2WSKR-73-750R
Related LinksNCR2WSKR, NCR2WSKR-73-750R Datasheet, Yageo Distributor
NCR2WSKR-73-750R Details Description
Related parts for NCR2WSKR-73-750R
IC TXRX FR FSK 400-950MHZ 48-TQF datasheet.pdf
RES SMD 53.6K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FILTER SGL PHASE EXTER POWER 16A datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 12V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 26AWG MTA-100 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 240A D2PAK7 datasheet.pdf
ANTENNA CELL+GPS datasheet.pdf
CAP CER 270PF 3.15KV SL RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf