CEL (California Eastern Laboratories) NE662M04-EVNF24
NE662M04-EVNF24 picture photo
Mfg. Part Number
NE662M04-EVNF24
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
EVAL BOARD NE662M04 2.4GHZ
Datasheet Download
NE662M04-EVNF24.pdf
Availability of NE662M04-EVNF24
QUANTITY
NE662M04-EVNF24 Order Process
Ship out your order
Specifications of NE662M04-EVNF24
Internal Part NumberEIS-NE662M04-EVNF24
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
TypeTransistor
Frequency2.4GHz
For Use With/Related ProductsNE662M04
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NE662M04-EVNF24
Related LinksNE662M0, NE662M04-EVNF24 Datasheet, CEL (California Eastern Laboratories) Distributor
NE662M04-EVNF24 Details Description
Related parts for NE662M04-EVNF24
CAP FILM 0.047UF 3% 630VDC RAD datasheet.pdf
PHOTOCOUPLER OPIC 5-SMD VDE datasheet.pdf
ADAPTER BLUETOOTH USB 2.0 AFH datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK SPST 4A 90DEG datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
IC REG LDO 8.5V 0.4A TO263-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf