Murata Electronics North America NFA18SL407V1A45L
NFA18SL407V1A45L picture photo
Mfg. Part Number
NFA18SL407V1A45L
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
FILTER RC EMI SMD
Datasheet Download
NFA18SL407V1A45L.pdf
Availability of NFA18SL407V1A45L
QUANTITY
NFA18SL407V1A45L Order Process
Ship out your order
Specifications of NFA18SL407V1A45L
Internal Part NumberEIS-NFA18SL407V1A45L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesEMIFIL®, NFA18SL_V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeLow Pass
TechnologyLC
Number of Channels4
Center / Cutoff Frequency400MHz (Cutoff)
Attenuation Value-
Resistance - Channel (Ohms)-
Current100mA
Values-
ESD ProtectionNo
Filter Order2nd
ApplicationsGeneral Purpose
Package / Case0603 (1608 Metric), Array, 10 PC Pad
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.024" (0.60mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NFA18SL407V1A45L
Related LinksNFA18SL4, NFA18SL407V1A45L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFA18SL407V1A45L Details Description
Related parts for NFA18SL407V1A45L
JFET N-CH 40V 250MW SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
BUS-DROP GRIP .300-.430" 4.5" datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.57K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 8PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf