Murata Electronics North America NFM31KC153R1H3L
NFM31KC153R1H3L picture photo
Mfg. Part Number
NFM31KC153R1H3L
Manufacturer
Product Category
Feed Through Capacitors
Brief Description
FILTER LC HIGH FREQ 0.015UF 1206
Datasheet Download
NFM31KC153R1H3L.pdf
Availability of NFM31KC153R1H3L
QUANTITY
NFM31KC153R1H3L Order Process
Ship out your order
Specifications of NFM31KC153R1H3L
Internal Part NumberEIS-NFM31KC153R1H3L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NFM31KC153R1H3L
Related LinksNFM31KC, NFM31KC153R1H3L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFM31KC153R1H3L Details Description
Related parts for NFM31KC153R1H3L
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
DIODE MODULE 2.4KV 2080A DO200AC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
MICRO 51POS SKT 36" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
SPACER CIRCULAR GEN PURP 0.070" datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM datasheet.pdf
AIR-FLOW ADJUSTMENT COVER datasheet.pdf
FUSE 1.25A 125VAC FAST 1206 datasheet.pdf