Murata Electronics North America NFM39R02C101TM00-54/T251
NFM39R02C101TM00-54/T251 picture photo
Mfg. Part Number
NFM39R02C101TM00-54/T251
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
NFM39R02C101TM00-54/T251.pdf
Availability of NFM39R02C101TM00-54/T251
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NFM39R02C101TM00-54/T251 Order Process
Ship out your order
Specifications of NFM39R02C101TM00-54/T251
Internal Part NumberEIS-NFM39R02C101TM00-54/T251
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship NFM39R02C101TM00-54/T251 today.
SeriesNFM39R02C101TM
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NFM39R02C101TM00-54/T251
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
NFM39R02C101TM00-54/T251 Details Description
Related parts for NFM39R02C101TM00-54/T251
DIODE ZENER 25V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC CTRLR VRM8.5 PWM DUAL 28-SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 215MA SOT23 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 24AWG MTA-100 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC AUDIO RECEIVER DGTL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf