Murata Electronics North America NFM51R00P506MOO-60/T251
NFM51R00P506MOO-60/T251 picture photo
Mfg. Part Number
NFM51R00P506MOO-60/T251
Datasheet Download
NFM51R00P506MOO-60/T251.pdf
Availability of NFM51R00P506MOO-60/T251
QUANTITY
NFM51R00P506MOO-60/T251 Order Process
Ship out your order
Specifications of NFM51R00P506MOO-60/T251
Internal Part NumberEIS-NFM51R00P506MOO-60/T251
Delivery TimeIn stock, ship NFM51R00P506MOO-60/T251 today.
SeriesNFM51R00P506M
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NFM51R00P506MOO-60/T251
MURATA Product CategoryMURATA Components
NFM51R00P506MOO-60/T251 Details Description
Related parts for NFM51R00P506MOO-60/T251
IC EEPROM 256KBIT 1MHZ 8SO datasheet.pdf
CAP MICA 27PF 10% 300V SMD datasheet.pdf
FUSE CERM 63MA 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 10 CKTS LGT 178 datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 88.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf