Murata Electronics North America NFM61R10T102T1M 102-1808
NFM61R10T102T1M   102-1808 picture photo
Mfg. Part Number
NFM61R10T102T1M 102-1808
Datasheet Download
NFM61R10T102T1M 102-1808.pdf
Availability of NFM61R10T102T1M 102-1808
QUANTITY
NFM61R10T102T1M 102-1808 Order Process
Ship out your order
Specifications of NFM61R10T102T1M 102-1808
Internal Part NumberEIS-NFM61R10T102T1M 102-1808
Delivery TimeIn stock, ship NFM61R10T102T1M 102-1808 today.
SeriesNFM61R10T102T1M
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NFM61R10T102T1M 102-1808
MURATA Product CategoryMURATA Components
NFM61R10T102T1M 102-1808 Details Description
Related parts for NFM61R10T102T1M 102-1808
FUSE BOARD MNT 2A 125VAC/VDC SMD datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECT LP 2.80V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 37POS FREE HANGING datasheet.pdf
CONN HDR 2MM VRT SHLD 26PS AU/SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.3A 8DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
16 MTE HDR SRST LATCH .100CL datasheet.pdf
RES 300K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf