Newhaven Display Intl NHD-240128WG-ATFH-VZ#
NHD-240128WG-ATFH-VZ# picture photo
Mfg. Part Number
NHD-240128WG-ATFH-VZ#
Manufacturer
Product Category
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Brief Description
LCD GRAPHIC 240X128 TRANSFL
Datasheet Download
NHD-240128WG-ATFH-VZ#.pdf
Availability of NHD-240128WG-ATFH-VZ#
QUANTITY
NHD-240128WG-ATFH-VZ# Order Process
Ship out your order
Specifications of NHD-240128WG-ATFH-VZ#
Internal Part NumberEIS-NHD-240128WG-ATFH-VZ#
LCD Solvent Precautions
Product Training ModulesCharacter and Graphic LCD Display
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyDisplay Modules - LCD, OLED, Graphic
Series-
Display TypeFSTN - Film Super-Twisted Nematic
Display ModeTransflective
Touchscreen-
Diagonal Screen Size-
Viewing Area128.00mm W x 74.00mm H
BacklightLED - White
Dot Pixels240 x 128
InterfaceParallel, 8-Bit
Graphics ColorBlack (White - Inverted)
Background ColorWhite (Black - Inverted)
Dot Size0.47mm W x 0.47mm H
Dot Pitch0.50mm W x 0.50mm H
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHD-240128WG-ATFH-VZ#
Related LinksNHD-240128, NHD-240128WG-ATFH-VZ# Datasheet, Newhaven Display Intl Distributor
NHD-240128WG-ATFH-VZ# Details Description
Related parts for NHD-240128WG-ATFH-VZ#
RELAY SOCKET 3PDT TRACK MT MK datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
IC DSP 16BIT OTP 4K 20MHZ 44LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMC datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 28POS datasheet.pdf
ROLLER STANDARD RUBBER ROLLER datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG DUPLX datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
30V PNP LOW SATURATION TRANSISTOR IN SOT223 IC datasheet.pdf