Newhaven Display Intl NHD-3.5-320240WF-CTXI#
NHD-3.5-320240WF-CTXI# picture photo
Mfg. Part Number
NHD-3.5-320240WF-CTXI#
Manufacturer
Product Category
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Brief Description
LCD DISPLAY TFT 3.5" 320X240 WHT
Datasheet Download
NHD-3.5-320240WF-CTXI#.pdf
Availability of NHD-3.5-320240WF-CTXI#
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NHD-3.5-320240WF-CTXI# Order Process
Ship out your order
Specifications of NHD-3.5-320240WF-CTXI#
Internal Part NumberEIS-NHD-3.5-320240WF-CTXI#
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsLCD Safe Handling Procedure
LCD Solvent Precautions
Product Training ModulesDifferences in TFT Displays
Standard Package50
Category Optoelectronics
FamilyDisplay Modules - LCD, OLED, Graphic
Series-
Display Type-
Display Mode-
Touchscreen-
Diagonal Screen Size-
Viewing Area-
Backlight-
Dot Pixels-
Interface-
Graphics Color-
Background Color-
Dot Size-
Dot Pitch-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHD-3.5-320240WF-CTXI#
Related LinksNHD-3.5-320, NHD-3.5-320240WF-CTXI# Datasheet, Newhaven Display Intl Distributor
NHD-3.5-320240WF-CTXI# Details Description
Related parts for NHD-3.5-320240WF-CTXI#
BOX ABS BLACK 4.94"L X 2.75"W datasheet.pdf
RIBBON TT RESIN BLK 2.5" X 280' datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 2.63V SOT23R-3 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf