Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) NHQMM302B410T10
NHQMM302B410T10 picture photo
Mfg. Part Number
NHQMM302B410T10
Brief Description
THERMISTOR NTC 3K OHM 10% 0603
Datasheet Download
NHQMM302B410T10.pdf
Availability of NHQMM302B410T10
QUANTITY
NHQMM302B410T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of NHQMM302B410T10
Internal Part NumberEIS-NHQMM302B410T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C3k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±5%
B25/75-
B25/854100K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHQMM302B410T10
NHQMM302B410T10 Details Description
Related parts for NHQMM302B410T10
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 14TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 32.5X32.5X24.5MM NO TIM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 38SSOP datasheet.pdf
MICRO-D PLUG 25POS SKT 18" WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
2MM LATCH/EJECT HEADER 16 CONTAC datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf