Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) NHQMM473B400T10
NHQMM473B400T10 picture photo
Mfg. Part Number
NHQMM473B400T10
Brief Description
THERMISTOR NTC 47K OHM 10% 0603
Datasheet Download
NHQMM473B400T10.pdf
Availability of NHQMM473B400T10
QUANTITY
NHQMM473B400T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of NHQMM473B400T10
Internal Part NumberEIS-NHQMM473B400T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C47k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±5%
B25/75-
B25/854150K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHQMM473B400T10
NHQMM473B400T10 Details Description
Related parts for NHQMM473B400T10
CONN TNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN HOUSING RCPT .100 3POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
IC DRAM 288MBIT 400MHZ 144BGA datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 5.2V SNT-4A datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM datasheet.pdf
LD 4MM P-P SILIC .75 50CM RED datasheet.pdf
50UF 50V 9.5X32 105C AXI datasheet.pdf