Yageo NKN1WSJR-52-0R24
NKN1WSJR-52-0R24 picture photo
Mfg. Part Number
NKN1WSJR-52-0R24
Brief Description
RES 0.24 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
NKN1WSJR-52-0R24.pdf
Availability of NKN1WSJR-52-0R24
QUANTITY
NKN1WSJR-52-0R24 Order Process
Ship out your order
Specifications of NKN1WSJR-52-0R24
Internal Part NumberEIS-NKN1WSJR-52-0R24
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.24
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)