Yageo NKN7WSJR-91-0R22
NKN7WSJR-91-0R22 picture photo
Mfg. Part Number
NKN7WSJR-91-0R22
Brief Description
RES 0.22 OHM 7W 5% AXIAL
Datasheet Download
NKN7WSJR-91-0R22.pdf
Availability of NKN7WSJR-91-0R22
QUANTITY
NKN7WSJR-91-0R22 Order Process
Ship out your order
Specifications of NKN7WSJR-91-0R22
Internal Part NumberEIS-NKN7WSJR-91-0R22
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.22
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, Non-Inductive, Safety
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.335" Dia x 0.965" L (8.50mm x 24.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NKN7WSJR-91-0R22
Related LinksNKN7WSJR, NKN7WSJR-91-0R22 Datasheet, Yageo Distributor
NKN7WSJR-91-0R22 Details Description
Related parts for NKN7WSJR-91-0R22
CONN TERM SCKT 16-18AWG CRIMP AU datasheet.pdf
LED 3MM PRISM BLUE SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
LT 3000 1/6W 1K0 5% datasheet.pdf
RES 3.16 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
400 MHz to 6 GHz Broadband Quadrature Modulator IC datasheet.pdf