TDK Corporation NL453232T-3R3J-PF
NL453232T-3R3J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NL453232T-3R3J-PF
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 355MA 800 MOHM
Datasheet Download
NL453232T-3R3J-PF.pdf
Availability of NL453232T-3R3J-PF
QUANTITY
NL453232T-3R3J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NL453232T-3R3J-PF
Internal Part NumberEIS-NL453232T-3R3J-PF
Material - Core-
Inductance3.3µH
Tolerance±5%
Current Rating355mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)800 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant45MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NL453232T-3R3J-PF
Related LinksNL453232, NL453232T-3R3J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NL453232T-3R3J-PF Details Description
Related parts for NL453232T-3R3J-PF
CONN PC PIN CIRC .047DIA TINLEAD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 24V datasheet.pdf
CAP CER 470PF 630V NP0 1812 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 143 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 5K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER QUAD 5V 1.35A 35 datasheet.pdf