TDK Corporation NLC453232T-330K-PF
NLC453232T-330K-PF picture photo
Mfg. Part Number
NLC453232T-330K-PF
Brief Description
FIXED IND 33UH 300MA 1.4 OHM SMD
Datasheet Download
NLC453232T-330K-PF.pdf
Availability of NLC453232T-330K-PF
QUANTITY
NLC453232T-330K-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLC453232T-330K-PF
Internal Part NumberEIS-NLC453232T-330K-PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±10%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.4 Ohm Max
Q @ Freq10 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant14MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package1812
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLC453232T-330K-PF
Related LinksNLC453232, NLC453232T-330K-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLC453232T-330K-PF Details Description
Related parts for NLC453232T-330K-PF
CONN HEADER VH TOP 2POS 3.96MM datasheet.pdf
FUSELINK INDUST 200A 415V IEC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 72.8A TO247-3 datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 60V 3A datasheet.pdf